juiste anti-decubitus-kussen-en-matras-hulpmiddelen-topmedicare-thuiszorgwinkel

Poduszka i materac przeciwodleżynowy – jak wybrać?

Poduszka i materac przeciwodleżynowy

Sen jest niezmiernie ważny dla naszego organizmu. Niedobory snu mogą prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. Pamiętaj o wyborze odpowiedniego materaca dla pacjenta ale także dla osoby opiekującej się nim.

Natomiast jeśli spędzasz dużo czasu na wózku inwalidzkim, masz zwiększone ryzyko powstania odleżyn. Występują one jeśli powierzchnia ciała przez dłuższy czas jest narażona na ucisk. Regularne zmienianie pozycji jest bardzo ważne. Jednak przy niepełnosprawności fizycznej nie zawsze jest to możliwe. Z tego też powodu niezwykle przydatne a w ręcz konieczne jest siedzenie na poduszce przeciwodleżynowej na wózku.

Spędzasz dużo czasu nieruchomo w pozycji siedzącej?

Tak – wybierz poduszkę na bazie materiału żelowego lub powietrzną

Nie – w większości przypadków poduszka odciążająca nacisk z gąbki będzie wystarczająca.

Jeśli standardowa poduszka przeciwodleżynowa nie jest wystarczająca, dlatego, ze niemalże nie możesz się poruszać lub jeśli kiedyś już miałeś odleżyny. W takim przypadku zawsze wybieraj poduszkę na bazie powietrza lub masy żelowej. Są także poduszki, w których można także regulować przepływ powietrza.

Łóżka dla seniorów

Tak zwane łóżko dla seniorów czy inaczej łóżko rehabilitacyjne elektryczne jest wspaniałym narzędziem pomocnym przy opiece nad osobą chorą. Łóżko takie jest nie tylko wygodne dla pacjenta ale także dla osoby pielęgnującej go.

Jeśli wychodzenie z łóżka sprawia Ci problem lub nie jest już możliwe musisz zadbać o to aby łóżko było w optymalny sposób ustawione. Zaletą jego jest możliwość regulacji odpowiedniej części za pomocą pilota. Dzięki czemu leżenie, siedzenie lub też wstawanie będzie łatwiejsze. W ten sposób możesz aktywniej brać udział w życiu rodzinnym. Uchwyty po obu stronach zapewniają komfort i bezpieczeństwo. Takie łóżko rehabilitacyjne jest nie tylko idealnym rozwiązaniem w szpitalu czy domu opieki ale dzięki swojemu eleganckiemu wyglądowi pasują do domowego wnętrza.

Materace

Myśląc o dobrym i zdrowym śnie nie można zapomnieć, że najważniejszy jest materac! Od materaca przeciwodleżynowego oczekuje się znacznie więcej niż od zwyczajnego. Dlatego tak jest, bo pacjent spędza na nim nawet 24 godziny na dobę. Odleżyny są bardzo często konsekwencją korzystania z niewłaściwego materaca. Zadbaj o zdrowie i bezpieczeństwo zapewniając sobie właściwy materac.

Odleżyny

Odleżynom lub inaczej martwicy tkanek można przeciwdziałać stosując materac przeciwodleżynowy. Pomoce medyczne tego typu jak poduszki czy materace są podstawą u pacjentów leżących.

Zalety materacy przeciwodleżynowych

Najważniejszą zaletą produktów przeciwodleżynowych jest ich działanie zmniejszające nacisk. Czego skutkiem jest poprawa kondycji skóry i za tym idzie zmniejszenie ryzyka powstania odleżyn. Jeśli natomiast mamy do czynienia z pacjentem, który nabawił się odleżyn, to odpowiedni materac pomaga wrócić do zdrowia. Obok poprawy stanu skóry czy też tkanek, artykuły przeciwodleżynowe działają kojąco na obolałe ciało i dają ulgę choremu.

Na co zwracać uwagę kupując materac przeciwodleżynowy?

Podejmując decyzje o zakupie materaca najistotniejszą kwestią są jego możliwości odciążające nacisk. Do każdego stopnia odleżyn przeznaczony jest inny materac, poniżej zalecenia:

I stopień – materac przeciwodleżynowy piankowy lub bąbelkowy pneumatyczny

II stopień – materac przeciwodleżynowy rurowy lub komorowy

III stopień – materac przeciwodleżynowy rurowy lub komorowy

IV stopień – materac przeciwodleżynowy do leczenia odleżyn tak poważnych jest niezwykle indywidualna sprawą i musi być ZAWSZE przedyskutowany ze specjalistą. Materac komorowy jest najlepszym materacem na rynku, który pomaga w leczeniu odleżyn.

Persoonsgebonden budget (PGB): Bardzo chętnie przygotujemy dla Ciebie ofertę, którą będziesz mógł złożyć w WMO w urzędzie miasta. Po zaakceptowaniu oferty zamówimy dla Ciebie potrzebne pomoce medyczne. Oddział WMO z urzędu miasta zapłaci za Ciebie ( Część ) fakturę.

 

[fusion_woo_shortcodes]

[/fusion_woo_shortcodes]

 

hulpmiddelen-thuiszorgwinkel-topmedicare-revalidatie-Juiste-anti-decubitus-kussen-en-matras-poduszka-i-materac-przeciwodleżynowy

Share

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.