topmedicare-thuiszorgwinkel-hulpmiddelen-revalidatie-denhaag-zorg-hoofdkussen

Idealna poduszka – jak ją wybrać?

Chcesz kupić poduszkę do spania, ale nie wiesz jak się do tego zabrać? Jakie warunki musi spełniać ta idealna poduszka i jak ją wybrać?

Poniżej znajdziesz kilka porad, które być może ułatwią Ci podjęcie decyzji…

Podstawowe pytanie jakie musisz sobie zadać jest następujące:

W jakiej pozycji sypiasz?

Co to ma do rzeczy? Każdy z nas ma swoją ulubioną pozycje i tylko tak jest w stanie się wyspać. To jak śpisz jest ważne aby dobrać najlepszą poduszkę. W zależności od tego czy śpisz na plecach, na boku czy też na brzuchu, to musisz mieć inną poduszkę. Zdrowy sen jest bardzo ważny dla każdego. odpowiednia ilość ale i jakość snu pozwalają nam funkcjonować w ciągu dnia. Materac jest bardzo istotny i decyduje o komforcie ale odpowiednia poduszka jest nie mniej ważna. Zle dobrana poduszka może przysporzyć bólu pleców, głowy, ramion czy nawet kręgosłupa.

Jeśli nie wiesz w jakiej pozycji jest Ci najlepiej, najwygodniej spać, to możesz przyjąć pozycję, w jakiej automatycznie układasz się do snu jako podstawową.

Odpowiednia poduszka dla śpiącego w pozycji bocznej

Jeśli najczęściej śpisz w pozycji bocznej, oznacza to, że opierasz głowę o ramię. W wyniku czego powstaje szczelina pomiędzy głową a materacem. W celu zapobiegania bólom głowy i ramion, istotne jest aby poduszka  dawała odpowiednio stabilne podparcie. Kręgosłup i głowa powinny być ułożone w prostej, horyzontalnej linii. Dlatego osoba śpiąca na boku musi spać na dość grubej i wysokiej poduszce. Oczywiście wysokość i twardość poduszki są kwestią indywidualną i są uzależnione między innymi od wzrostu i budowy ciała.

Odpowiednia poduszka dla śpiącego na plecach

Najlepszą poduszką dla osoby śpiącej na plecach, jest poduszka średnio wysoka i dość sztywna.

Jeśli najczęściej śpisz na plecach, ważne jest aby Twoja głowa odpoczywała na tej samej wysokości co reszta ciała. W zasadzie, im większa krzywizna kręgosłupa, tym wyższa poduszka powinna być. W takiej pozycji najistotniejsze jest aby kark był dobrze podparty. Dlatego też, poduszka utrzymująca kształt jest doskonałym rozwiązaniem dla osoby śpiącej na plecach, dlatego, że zachowuje swój kształt przez całą noc i daje odpowiednie wsparcie dla głowy i karku.

Odpowiednia poduszka dla śpiącego na brzuchu

Spanie na brzuchu jest najmniej wskazaną pozycją ze względów zdrowotnych. Śpiąc na brzuchu, przez całą noc leżysz z głową przekręconą na bok. Z tego też powodu u osób śpiących na boku pojawiają się często problemy z bólem karku i głowy. Aby umożliwić wygodny i zdrowy sen, należy spać na możliwie jak najniższej poduszce. Tak więc miękka i cienka poduszka jest wskazana jeśli śpisz na brzuchu. Bardzo często osoby śpiące na brzuchu decydują się na spanie bez poduszki aby uniknąć obciążenia karku.

Wybór poduszki

Teraz, gdy już wiesz jakimi kryteriami należy się kierować wybierając poduszkę, wiesz, że dla każdego ‚idealna poduszka’ jest inna. Każdy z nas ma inne upodobania i śpi w inny sposób. Najlepszym sposobem na podjęcie właściwej decyzji jest oczywiście wypróbowanie poduszki, online jest to raczej trudne, dlatego mamy jeszcze kilka podpowiedzi:

  • Ustal jaką poduszkę i wypełnienie poduszki chcesz, dopiero wtedy porównaj wagę, sztywność, wysokość, itp.
  • Kategoria cenowa; wiedz, że poduszka kosztująca więcej niż 100 euro nie koniecznie jest lepsza od poduszki kosztującej 50 euro. Cena produktu zależy od wielu faktorów takich jak : marka, materiał, proces produkcji…
  • Jeśli spało Ci się niezwykle dobrze, zrób zdjęcie metki i poszukaj punktu sprzedaży.
  • Zwróć uwagę na dodatki takie jak zdejmowana warstwa poduszki, dzięki czemu możesz zmienić wysokość poduszki; zdejmowana poszewka, czy można prać poduszkę w wysokich temperaturach. Takie szczegóły mogą zaważyć na tym, czy będzie ona dobrą, czy też idealną poduszką.

Jedna trzecią życia spędzamy w łóżku, dlatego warto zainwestować, chociażby czas na wybranie najlepszej poduszki! Na naszej stronie znajdziesz te idealną poduszkę.

 

[fusion_woo_shortcodes]

[/fusion_woo_shortcodes]

 

topmedicare-thuiszorgwinkel-hulpmiddelen-revalidatie-denhaag-zorg-kussen

Share

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.