hulpmiddelen-thuiszorgwinkel-topmedicare-zwanger-en-nu

Ciąża i co dalej?

Jesteś w ciąży! Gratulacje!!!

Co możesz robić a czego musisz się wystrzegać? Co możesz jeść a czego nie? Co i kiedy musisz załatwić żeby ciąża i poród przebiegły bez problemu? Na te i kilka innych pytań jakie pojawiają się w głowie jako pierwsze odpowiemy w tym artykule

Pozytywny test ciążowy

Test ciążowy zrób nie wcześniej niż po pierwszym dniu spóźniającej się menstruacji. Większość marek gwarantuje 99% wiarygodności, nigdy nie dają 100% pewności , ze jesteś w ciąży. Takie prawdopodobieństwo jest tylko po wykonanych testach krwi u lekarza domowego lub echo u położnej.

Telefon do położnej w celu umówienia pierwszej wizyty

Z położną możesz się umówić już po zrobionym teście. Możesz tez zaczekać kilka dni nawet tygodni. Pierwsza wizyta będzie na przełomie 8-10 tygodnia. Położna będzie zadawała Ci pytania dotyczące stanu zdrowia Twojego i ojca dziecka. A także ustalicie przypuszczalna datę rozwiązania. Zapyta o pierwszy dzień ostatniej menstruacji, do kiedy stosowałaś antykoncepcje.

Kraamzorg czyli opieka poporodowa

Kraamzorg pojawia się dopiero w momencie narodzin dziecka, jednak musi być już dużo wcześniej umówiony. Możesz się skontaktować w wybrana organizacja już na początku ciąży ( po pierwszym echo ). Nie czekaj dłużej niż do 20 tygodnia ciąży abynie zdazylo sie tak, ze nie dostaniesz wymaganej ilosci godzin. Kraamzorg zapewnia Ci opieke i kontrole podstawowa zaraz po powrocie do domu ze szpitala lub juz podczas narodzin u Ciebie w domu. Pielęgniarka (kraamverzorgende) sprawdza temperaturę, wage noworodka, kontroluje, czy wystarczająco dużo pije i sika lub robi kupkę. Także sprawdza temperaturę mamy, szwy i utrate krwi. Pomaga w obowiązkach domowych czy też wziąć prysznic i ubrać się. Wszystko jest uzależnione od ilości godzin jaką masz zakontraktowaną.

Pierwsze echo i ogłoszenie wspaniałej wiadomości

Ten wzruszający moment, kiedy po raz pierwszy widzisz swoje dziecko jeszcze w brzuchu. Bijące serduszko, na to czeka każda ciężarna. Podczas tego badania (pomiędzy 8 a 12 tygodniem ciąży) będzie można ustalić dokładniejszą datę porodu. W Holandii popularne jest informowanie najbliższych dopiero po tym badaniu, kiedy to szanse na poronienie są niewielkie.

Jedzenie i picie w ciąży

Jest bardzo ważne aby przyszła mama zdrowo się odżywiała. Odpowiednio zbilansowana dieta zapewni zdrowy start i rozwój nienarodzonego dziecka. Położna z pewnością z Tobą o tym porozmawia, ale tutaj po krotce czego absolutnie musisz się wystrzegać: alkohol, papierosy, surowe mięso i ryby, sery z niepasteryzowanego mleka.Warto natomiast wzbogacić dietę o suplementy a przede wszystkim kwas foliowy i witaminę D.

Sport i praca w ciąży

Zarówno dla Ciebie jak i dla dziecka jest ważne abyś była szczęśliwa i zadowolona. Odpoczywaj, gdy czujesz, ze tego potrzebujesz ale kiedy tylko masz możliwość poruszaj się. w pierwszym trymestrze możesz jeszcze uprawiać większość sportów, które wcześniej oprawiałaś. Skonsultuj to z lekarzem lub położna.

Ciężarne mają obowiązek poinformować pracodawce dopiero na 3 miesiące przed terminem. Jednak dla własnej wygody możesz zrobić to wcześniej. Będzie więcej zrozumienia dla Twojego zmęczenie czy tez wizyt u położnej. W Holandii pracuje się do 4 tygodni przed terminem porodu jeśli stan zdrowia na to pozwala. Czasem jest możliwe a nawet wskazane dopasowanie obowiązków do zdrowia ciężarnej.

Już w czasie ciąży musisz pomyśleć o przygotowaniu najpotrzebniejszych ale przede wszystkim pięknych produktów dla dziecka. Warto jest zerknąć na fanpage TymcioweLove. Każdy maluszek zasługuje na piękne, miłe i miękkie powitanie. TymcioweLove w bardzo profesjonalny sposób podchodzi do każdego zamówienia i stara się sprostać nawet najbardziej wymagającym klientom.

Gromadząc potrzebne rzeczy dla maluszka warto mieć termometr, butelki, smoczki czy też laktator zanim dziecko przyjdzie na świat. Nasza checklist pomoże Ci pamiętać o wszystkim…

Coraz częściej świadomie podchodzimy do roli rodzica i coraz częściej nosimy niemowlaki i starszaki także w chustach. O zaletach motania będzie można przeczytać w kolejnym artykule.

Czas płynie tak szybko, a jeszcze szybciej, gdy zagości w Twym domu to wyczekiwane maleństwo. Nie zapomnij o gromadzeniu wspaniałych wspomnień. Są rzeczy, które da się zachować na zawsze. Jednym ze sposobów jest zamknięcie wspomnień w biżuterii. Możesz w ten sposób zachować mleko mamy, pukiel włosów czy nawet pępowinę. Milky Way Jewelry pomoże Ci wybrać wzór biżuterii jaką byś chciała i zatroszczy się o to aby to co najcenniejsze a jakże ulotne, zostało z Tobą na zawsze.

Share

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.